Kampania Google Ads Shopping – wynik: 1,2 mln zł w m-c. Zobacz wideo case study.

Spróbujmy w ciągu roku kilkukrotnie zwiększyć sprzedaż w Twoim sklepie internetowym. Niemożliwe? Błąd! Obejrzyj case study z kampanii w Google Ads wspartej przez pozycjonowanie, porównywarki i facebooka, która wygenerowała 1 200 000 zł sprzedaży w miesiąc.

Google Ads Shopping, pozycjonowanie, porównywarka cen, a może facebook?

Kluczem do sukcesów w sprzedaży jest zastosowanie odpowiednich narzędzi marketingowych. To wydaje się oczywiste, ale nawet na tym etapie łatwo jest popełnić błąd. W przypadku, który chcemy wam przedstawić, najskuteczniejsze okazało się połączenie siły kampanii w Google Ads shopping, remarketingu, facebooka, pozycjonowania i porównywarki cenowej. Właśnie dlatego ten przykład tym bardziej jest wart uwagi.

Każdy sklep internetowy od czasu do czasu boryka się ze spadkiem zysków. W sklepie naszego klienta zysk nie był na najniższym poziomie, ale przecież zawsze może być lepiej. Istnieją sprawdzone sposoby, dzięki którym można zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym. Dzięki wdrożonej strategii podnieśliśmy sprzedaż w sklepie naszego klienta ok. 850 000 zł r/r.

Wbrew pozorom rozwiązaniem nie okazała się kampania prowadzona w mediach społecznościowych, choć taka opcja najczęściej przychodzi do głowy wszystkim, którzy borykają się z problemami w sprzedaży. W naszym przypadku kampania na Facebooku posłużyła nam tylko do remarketingu, więc były to działania pomocnicze. Najlepsze rezultaty, zarówno pod kątem ilości jak i wartości transakcji, zapewniła sprzedaż poprzez wyszukiwarkę Google.

Wynik ze sprzedaży

Liczby mogą robić wrażenie. W półrocznej kampanii wygenerowaliśmy sprzedaż na poziomie 1,8 mln zł, a w szczytowym momencie sezonu przychód ze sprzedaży przekroczył 1,2 mln złotych w miesiąc. W grę wchodzi zatem kilkukrotny wzrost. Pozycjonowanie zapewniło około 10 procent ogólnego dochodu, natomiast nieco ponad 41 procent przychodu było efektem wykorzystania Google Ads.

O zaletach tego sytemu pisaliśmy na naszym blogu kilka tygodni temu. Na własnej skórze mogliśmy się zatem przekonać o tym, jak wielki jest potencjał reklamy w wyszukiwarce. Wynik naszego klienta obala mit o ich nieskuteczności, ponieważ często można usłyszeć obiegową opinię, jakoby nikt nie klikał w tego typu reklamy.

Jak to możliwe, aby osiągać takie wyniki sprzedażowe? Zapraszamy do obejrzenia wideo, w którym Michał zdradza szczegóły naszej kampanii. Dokładnie omawia kwestię kosztów, aby wykazać rentowność działań marketingowych. Michał wyjaśni także, w jakich przypadkach można czerpać inspirację z naszych działań.

4 komentarze

 1. Paweł pisze:

  Cześć
  Dobra cyfra 🙂 Gratuluje
  Skoro pik we wrześniu to branży można się lekko domyśleć. Mam 2 swoje typy ?
  Jeśli w założeniach mieliście rywalizację cenową to można było dodać Allegro.pl
  Idealne medium sprzedaży dla takich kampanii Podrzucam kilka technik mogą być przydatne https://vsprint.pl/allegro/7-prostych-technik-wspomagajacych-sprzedaz/
  Paweł

  1. Michał pisze:

   Pawle, zdecydowanie można było dodać Allegro. Tylko klient nie chciał tego robić 🙂

 2. Mariusz pisze:

  Imponujące kwoty… Niemniej nie każdego stać na prawie 10procenymt samego koszty Google ads +plus obsługa i SEO to pewnie dobijemy do 20 procent… I już.po.marzy

  1. Witaj Mariusz. Koszt na poziomie ok 9% dotyczy kampanii Google Ads. Koszty kampanii rosły z upływem kolejnych dni. Limit wyznaczony przez klienta mieliśmy na poziomie 10% dla całej kampanii. Przy marży między 40-60% jaką klient miał na różnych produktach, które sprzedawał można było zaakceptować nawet większy koszt. Początkowo zaczynaliśmy od kosztu na poziomie ok 3-4%.

   Oczywiście można było zatrzymać kampanię na tym poziomie, ale wynik byłby słaby. Lepiej więc było sprzedać na niższej marży kilka tysięcy produktów więcej niż skupiać się na tym, aby sprzedać ok 3000 produktów, tylko po najniższym koszcie.

   Przychody z SEO + ceneo i ich koszty były zupełnie inne. Uwzględniając wszystkie koszty kampanii nie przekroczyły one 94 000 zł. Pozycjonowanie było realizowane przez kilka miesięcy, dlatego do policzenia rentowności kampanii trzeba wziąć cały jej przedział, czyli przychody przekraczające 1 800 000 zł sprzedaży. Licząc koszt sprzedaży dla wszystkich mediów razem mamy więc wynik na poziomie 5,2%. Czy na prawdę uważasz, że do dużo?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.