...

Rola Wideo w marketingu internetowym

Wideo jest bardziej dostępne niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki szybko rozwijającej się technologii wideo w prosty i szybki sposób dociera do widzów, niezależnie od miejsca ich pobytu. Jest także bardziej dostępne dla szerokiej gamy urządzeń, w tym telefonów komórkowych, tabletów i komputerów.

Wideo marketing to najskuteczniejsza forma na promocję firmy w Internecie

Wideo jest dynamicznym i angażującym sposobem na przedstawianie informacji na temat marki i reklamowanie produktów lub usług. W dzisiejszych czasach, gdzie coraz więcej osób korzysta z Internetu i mediów społecznościowych, wideo stało się jednym z najważniejszych narzędzi w marketingu. W dobie rosnącej popularności serwisów takich jak Intstagram, YouTube i TikTok oraz rozwoju technologii wideo jest również najbardziej atrakcyjną formą do przyswojenia dla internautów. Dlaczego? Ponieważ obecnie przeciętny internauta woli obejrzeć minutowy filmik na profilu firmy w mediach społecznościowych, zamiast przeczytać obszerny wpis zamieszczony np. na blogu.

Dlaczego wideo jest tak ważne w marketingu?

Wideo jest bardziej angażujące dla odbiorcy niż tekst i zdjęcia, ponieważ pozwala widzom na lepsze zrozumienie właściwości produktu czy przeznaczenia usługi. W wideo nie tylko angażujemy widzów i wzbudzamy ciekawość poprzez przygotowaną kreacje, ale przede wszystkim przekazujemy emocje. To, co stanowi o popularności wideo to możliwość skrócenia dystansu i zdobycie zaufania potencjalnych klientów. W wideo mamy też możliwość na przedstawienie produktu w kreatywny sposób, dzięki czemu łatwiej zapada on w pamięć. Jednak to, co najważniejsze z punktu widzenia przedsiębiorcy to to, że wideo jest łatwo dostępne i może być wykorzystywane na wielu platformach, a to umożliwia dotarcie do szerokiego grona odbiorców.

Jak marki wykorzystują wideo w swoich działaniach marketingowych?

Coraz więcej marek dostrzega potencjał w wideo jako narzędziu marketingowym i inwestuje w tworzenie wideo jako elementu swojej strategii marketingowej. Wideo może być wykorzystywane na wiele sposobów, od reklamy produktu, przez prezentację firmy i jej wartości, po tutoriale i filmy edukacyjne. Dzięki szerokiemu zastosowaniu wideo jest to narzędzie, które może pomóc marce w osiągnięciu wielu różnych celów marketingowych, niezależnie od branży.

Wideo jest także bardzo skuteczne w budowaniu zaufania i lojalności wobec marki. Poprzez wideo można pokazać, że marka jest ekspertem w swojej dziedzinie i że dba o swoich klientów. Wideo pozwala także na lepsze zrozumienie wartości i filozofii marki, co może przyciągnąć nowych klientów i zwiększyć lojalność obecnych.

Jak zrobić skuteczne wideo w marketingu?

Należy pamiętać, że aby wideo było skuteczne, musi być odpowiednio zaplanowane i dobrze wykonane. Powinno być atrakcyjne i interesujące dla widza, dostosowane do jego potrzeb i oczekiwań, ale przede wszystkim powinno realizować cele marketingowe i skłaniać odbiorców do działania. Na początku należy ustalić, kim jest nasz odbiorca, dlaczego ma oglądać nasze wideo i co chcemy mu tą formą przekazać.

Jako twórcy czy specjaliści w swoich branżach chcemy po pierwsze, aby korzystano z naszej oferty a po drugie, aby nas polecano i rekomendowano. Jednak aby tak się stało, musimy pokazać, dlaczego warto poświęcać czas, aby ktoś nas oglądał. Musimy zbudować relacje z odbiorcami i dać im coś od siebie. Tworząc kreacje, powinniśmy się skupić na tym, aby przekazać naszym odbiorcom jakąś wartość. Możemy:

• Informować o nowych produktach i usługach dostępnych w naszej ofercie.

Dzielić się wiedzą i budować ekspercki wizerunek marki.

• Edukować z zakresie tematów związanych z branżą.

• Dostarczać rozrywki w formie luźniejszych wideo związanych z kulisami pracy w branży.

• Inspirować do działania.

Bardzo ważnym elementem, o którym wielu przedsiębiorców zapomina przy tworzeniu materiałów wideo, jest wezwanie do działania. Ten na pozór błahy element odpowiada za większość konwersji na naszej stronie www, w sklepie internetowym czy w mediach społecznościowych. Warto o nim pamiętać.

Podsumowanie

Wideo jest coraz ważniejszym elementem marketingu, ze względu na jego angażujący charakter, skuteczność i dostępność. Dzięki krótkim spotom reklamowym, relacjom czy rolkom w mediach społecznościowych możesz opowiedzieć o sobie, swojej firmie albo o ofercie. Możesz inspirować, edukować, udzielać wskazówek. To zdecydowanie buduje pozytywny wizerunek firmy. Dlatego też, warto zwrócić uwagę na to narzędzie i rozważyć jego włączenie do swojej strategii marketingowej.

Jeżeli nie wiesz w jakiś sposób rozpocząć przygodę z wideo w swoje firmie, warto rozważyć współpracę z agencja marketingową, która pomoże Ci wdrożyć tę formę komunikacji i wyróżnić się na tle konkurencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.