...

Narzędzia do sprawdzenia słów kluczowych

W dzisiejszych czasach większość ludzi korzysta z wyszukiwarek internetowych, aby znaleźć informacje na temat produktów i usług, które ich interesują, dlatego pozycjonowanie jest ważnym elementem w skutecznej strategii marketingowej. Istotną częścią składową pozycjonowania jest dobór słów kluczowych. Jak znaleźć te właściwe? Skupimy się dzisiaj na atrakcyjnych narzędziach, za pomocą których je sprawdzisz. 

KWfinder

KWfinder to narzędzie do badania słów kluczowych (ang. keyword research tool), które pomaga w doborze odpowiednich słów kluczowych do optymalizacji witryny internetowej pod kątem wyszukiwarek internetowych.

KWfinder umożliwia znalezienie słów kluczowych z wysokim potencjałem ruchu na stronie internetowej oraz niskim poziomem konkurencji, co może zwiększyć widoczność strony w wynikach wyszukiwania i przyciągnąć więcej ruchu na stronę. Narzędzie to oferuje również wiele innych funkcji, takich jak badanie trendów słów kluczowych, analiza konkurentów oraz ocena trudności słów kluczowych.

KWfinder jest popularnym narzędziem wśród specjalistów ds. marketingu internetowego, blogerów oraz właścicieli witryn internetowych, którzy chcą zoptymalizować swoje strony pod kątem wyszukiwarek internetowych i przyciągnąć więcej ruchu na swoją stronę.

Google Ads Keyword Planer

Google Ads Keyword Planner to narzędzie stworzone przez Google, które pomaga reklamodawcom planować i badać słowa kluczowe dla ich kampanii reklamowych w Google Ads.

Korzystając z Keyword Planner, reklamodawcy mogą przeprowadzić badanie słów kluczowych, aby znaleźć popularne i trafne słowa kluczowe, które będą odpowiadać ich kampanii reklamowej. Narzędzie umożliwia również przewidywanie kosztów kliknięć (CPC) dla danego słowa kluczowego oraz dostarcza sugestii dotyczących budżetu reklamowego i szacunkowych wyników dla kampanii.

Planer słów kluczowych jest dostępny w ramach narzędzi Google Ads i jest bezpłatny dla posiadaczy konta reklamowego w Google Ads. Reklamodawcy mogą korzystać z Keyword Planner, aby zoptymalizować swoje kampanie reklamowe i osiągnąć lepsze wyniki w wyszukiwarce Google.

Google Suggest 

Czyli tak zwane autouzupełnianie. Jest to chyba najprostsze w obsłudze narzędzie. Możesz z niego korzystać w każdej chwili, nawet podczas codziennego przeglądania Internetu.  Funkcja wyszukiwania wprowadzona przez Google, która sugeruje użytkownikom popularne frazy lub hasła, kiedy wpisują zapytanie w pole wyszukiwania. Sugerowane frazy pojawiają się w formie rozwijanej listy podczas wpisywania tekstu w polu wyszukiwania, co pozwala użytkownikom łatwo znaleźć poszukiwane informacje.

Google Suggest działa na podstawie algorytmów i danych o wyszukiwaniach innych użytkowników. Algorytmy te analizują zapytanie wprowadzone przez użytkownika i sugerują frazy, które są powiązane z wprowadzonym tekstem, na podstawie wcześniejszych wyszukiwań innych użytkowników oraz popularności i trafności poszczególnych fraz.

Google Suggest może pomóc użytkownikom w zwiększeniu skuteczności swoich wyszukiwań poprzez sugerowanie popularnych fraz i tematów związanych z ich zapytaniem, a także poprawić doświadczenie użytkowania, przyspieszając proces wyszukiwania i redukując ilość błędnie wpisanych zapytań. Dzięki temu jesteś w stanie zobaczyć sugestie wyszukiwania, już po pisaniu kilku pierwszych znaków lub pierwszego słowa jakiegoś wyrażenia.

Google Search Console

Google Search Console to darmowe narzędzie, które umożliwia śledzenie i analizowanie widoczności witryny w wynikach wyszukiwania Google.

Dzięki Google Search Console możesz zobaczyć, jakie strony Twojej witryny są indeksowane przez Google, jakie słowa kluczowe przyciągają ruch na Twoją stronę, jakie linki prowadzą do Twojej witryny i jakie są problemy związane z indeksowaniem Twojej strony internetowej.

To narzędzie dostarczy Ci informacji o słowach kluczowych, dla których witryna osiągnęła już wyświetlenia w wyszukiwarce.  Zobaczysz jednak kombinacje, które dotychczas były dla Ciebie nieoczywiste.  Możesz sprawdzić, które z nich osiągają wysoką pozycję rankingową.

Kluczowy jest tutaj wskaźnik CTR. Zwróć na niego szczególną uwagę, bo to on będzie Ci mówił, które zapytania są dla Twojej witryny najistotniejsze.

Answer the Public

Answer the Public jest narzędziem do badania słów kluczowych i tematów, które pomaga zrozumieć, co ludzie szukają w wyszukiwarkach internetowych. Narzędzie to działa poprzez analizę danych z Google Suggest oraz innych źródeł, aby wygenerować listę pytań i fraz związanych z danym słowem kluczowym.

Aby skorzystać z Answer the Public, należy wpisać słowo kluczowe lub frazę, która odnosi się do tematu, który chcesz badać. Następnie narzędzie to generuje listę pytań, jakie ludzie zadają w wyszukiwarkach, związanych z tym słowem kluczowym. Lista ta jest podzielona na kategorie, takie jak „Co”, „Jak”, „Dlaczego”, „Gdzie”, „Kiedy”, „Czy” itp.

Ponadto, Answer the Public generuje również wizualne mapy myśli, które prezentują różne kombinacje słów kluczowych i tematów, aby pomóc użytkownikom zrozumieć, jakie koncepcje są ze sobą powiązane.

Podsumowanie

Narzędzia do sprawdzania słów kluczowych są bardzo pomocne dla marketerów, copywriterów i innych specjalistów ds. marketingu internetowego, ponieważ pomagają zidentyfikować najważniejsze tematy i pytania, na które ludzie szukają odpowiedzi w Internecie. Dzięki temu można opracować strategię słów kluczowych, treści i kampanie reklamowe, która są dostosowane do potrzeb i zainteresowań użytkowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.