...

Jak wypromować swój profil na Tiktoku?

Tiktok to niezwykle popularna aplikacja mobilna, która służy do nagrywania, edytowania i udostępniania krótkich filmów. Jest to jednak z najpopularniejszych platform, zaraz obok Facebooka i Instagrama. Dostarcza rozrywki i pozwala nawiązać nowe znajomości. Niemniej obecnie jest to również potężne narzędzie marketingowe i miejsce, gdzie można rozwinąć swoją działalność. Podpowiadamy zatem, jak wypromować swój profil na Tiktoku.

Tiktok – jak promować swój profil?

Podobnie jak w przypadku innych mediów społecznościowych – Tiktok również podlega pewnym mechanizmom i algorytmom. Dużą rolę w budowaniu popularności profilu odgrywają liczby – obserwujący, wyświetlenia, polubienia i udostępnienia filmów. Profil, który w naturalny sposób budzi zainteresowanie użytkowników, jest promowany przez samego Tiktoka. Następuje wówczas efekt kuli śnieżnej, ponieważ profil jest polecany innym użytkownikom. Nie da się jednak ukryć, że osiągnięcie takiego efektu i to w stosunkowo krótkim czasie jest w zasadzie niemożliwe dla początkującego Tiktokera. Nasuwa się więc pytanie: jak promować swój profil i zdobyć popularność?

Obserwujący na TikTok w sklepie Lajki.io to usługa, dzięki której szybko zyskasz grono obserwujących. Nietrudno się domyślić, że kupno followersów pozytywnie wpłynie na rozwój twojego profilu. Im więcej obserwujących – tym chętniej Tiktok sam promuje profil. Wyświetlenia na TikTok w sklepie Lajki.io również się do tego przyczyniają. Roboty wychwytują bowiem wyświetlenia Tiktok, zwiększony ruch, zainteresowanie oraz interakcję użytkowników. Interesujące profile są wyświetlane w karcie Dla Ciebie u innych użytkowników. Obserwujący na Tiktok przybywają również tą drogą. W ten sposób działają algorytmy w mediach społecznościowych.

Kupowanie obserwujących i wyświetleń jest jak najbardziej legalne. Co więcej – po tę formę wsparcia sięgają najwięksi influencerzy. Przeciętni użytkownicy aplikacji nie mają o tym pojęcia, ponieważ przyrost followersów wygląda bardzo naturalnie.

Inne sposoby na skuteczne wypromowanie profilu w mediach społecznościowych (w tym na Tiktoku)

Mimo że kupisz followersów, wyświetlenia czy lajki – nadal to ty jesteś twarzą swojego profilu i musisz zadbać o swój content. W przypadku Tiktoka są to krótkie filmy. Zadbaj przede wszystkim o jakość nagrywanych filmów. Twoim podstawowym narzędziem powinien być dobry telefon z wysokiej jakości kamerą. Pamiętaj też o stabilizacji obrazu, odpowiednim kadrowaniu i kompozycji.

Opisując filmiki, używaj hashtagów. Do najpopularniejszych na Tiktoku hashtagów należą: #tiktok, #love, #funny, #memes, #followme, natomiast w Polsce są to: #polishgirl, #poland #polskadziewczyna, #girl, #love. Oczywiście powinieneś używać też hashtagów bezpośrednio powiązanych z treścią twoich filmów.

Koniecznie musisz śledzić trendy i tak zwane viralowe filmiki. Odtwarzaj popularne układy taneczne (w ostatnim czasie triumfy święci kultowy już taniec Jenny Ortegi z serialu Wednesday). Na Tiktoku możesz także nagrywać duety lub brać udział w popularnych trendach. Dużą popularnością cieszą się śmieszne filmiki, ale także wszelkiego rodzaju lifehacki.

Zadbaj także o spójność swojego profilu. Wymyśl ciekawą, ale i zapadającą w pamięci nazwę użytkownika. Dodaj też estetyczne zdjęcie profilowe, które będzie się kojarzyć z twoim profilem. Pamiętaj również, że każdy serwis społecznościowy wymaga aktywności i regularnego dodawania treści. Publikuj więc filmy systematycznie, a ponadto obserwuj, wyświetlaj i komentuj posty innych użytkowników.

Jeśli natomiast zależy ci na wypromowaniu swoich produktów lub usług – koniecznie pokazuj je na Tiktoku. To miejsce, gdzie możesz mieć bezpośredni kontakt z potencjalnymi klientami. Pokaż, w jaki sposób działają twoje produkty, jak ich używać i dlaczego warto po nie sięgnąć. Klienci lubią też „podglądać” proces powstawania ulubionych produktów, a więc od czasu do czasu uchyl rąbka tajemnicy. Pokaż pracownię, proces produkcji lub projektowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.