...

Eventy firmowe – czym są i dlaczego warto je organizować?

Firmowy event – czym jest i z czym to się je?

„Event firmowy” to wyrażenie, które na stałe wpisało się w firmowy slang. W wolnym tłumaczeniu oznacza po prostu wydarzenie organizowane przez firmę lub dla firmy. W dzisiejszych czasach, oznacza to perfekcyjnie przygotowane, skrupulatnie planowane i koronkowo przeprowadzane przedsięwzięcia, które mają na celu zainteresować pracowników swojej firmy bądź potencjalnych klientów. Jak w ogóle się do tego zabrać? Kto potrzebuje eventów firmowych? Jak się do nich przygotować? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Po co w ogóle organizować event firmowy?

Nie wystarczy już kazać przychodzić pracownikom do pracy. Nie wystarczy już rozwiesić plakatów po mieście i zamieścić ogłoszenia w Internecie. Nie wystarczy udzielanie nagan czy upomnień w razie narastających spięć między pracownikami.  Event firmowy może mieć charakter wyjazdu integracyjnego w ramach tak zwanego „team-buildingu”. Taki rodzaj imprezy doskonale redukuje stres wśród personelu, zapewnia wyższe morale i zwyczajnie pokazuje, że firmę obchodzi los ludzi w niej zatrudnionych.

Możemy także mówić o imprezach marketingowych mających na celu sprzedaż danego produktu i ekspozycję marki samej firmy. Powodów, by organizować takie wydarzenia jest multum i nie warto wszystkich tutaj wymieniać. Dość powiedzieć, że jest to najlepszy sposób na reklamę firmy, a zarazem najlepszy sposób na dobre morale i nastroje w jej strukturach.

Jakie imprezy są odpowiednie dla firm?

Odpowiedź brzmi – niemal wszystkie. Począwszy od wykładów, spotkań z ciekawymi ludźmi i prelekcji skończywszy na warsztatach ekologicznych, zabawach tanecznych czy eventach online. Jeśli naszym celem jest przekazanie naszym pracownikom czegoś ciekawego w nieco luźniejszej formie, decydujemy się na przykład na warsztaty kulinarne ze znanym szefem kuchni bądź szkolenie z zakresu smakowania win.

Zwolennicy bardziej aktywnych for wybiorą na przykład gry terenowe, swoiste olimpiady dla pracowników i inne zajęcie na świeżym powietrzu.  Wydarzenia integracyjne można organizować z powodzeniem w siedzibie firmy, jak i na wyjeździe, za miastem. Domki letniskowe, wille, dobre hotele czy uzdrowiska są w tym przypadku najbardziej pożądanymi miejscówkami. Kilkudniowe wypady zawsze cieszą się wielkim zainteresowaniem i są bardzo doceniane przez pracowników. Nie zmienia to jednak faktu, że szampański wieczór w gronie koleżanek i kolegów z pracy potrafi zapaść w pamięci na długie, długie lata.

Wszystko ma znaczenie przy organizacji eventu

Event firmowy brzmi świetnie, ale jego organizacja potrafi być nad wyraz skomplikowana. Jeśli dla naszych pracowników ma zagrać gwiazda estrady, trzeba zadbać o odpowiednie nagłośnienie, zaplecze i tym podobne. W przypadku imprezy tematycznej, należy zadbać o stroje, dekoracje i atrakcje związane z danym motywem przewodnim. Bardzo łatwo jest wpaść w pułapkę kiczu i poczęstować uczestników  ozdobami bądź aktywnościami, mówiąc delikatnie, niezbyt udanymi i o niezbyt wysokiej jakości

Każdy rodzaj imprezy wymagana zupełnie innego przygotowania. Jeśli planujemy przyjęcie bądź obiad w ramach konferencji, wybranie pierwszego lepszego cateringu może skończyć się rewolucjami żołądkowymi bądź zwyczajnie niejadalnym posiłkiem. Rzucenie się na pierwszy lepszy kabaret, który ma zabawić gości, może prowadzić do wieczoru pełnego „bezbeki” i żartów ciężkich i niesmacznych. Każdy element wymaga przygotowania się, odpowiedniego researchu i sprawdzenia. Dobre eventy zapadają w pamięci na bardzo długo – złe na zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.