...

Czym jest reklama Google Ads?

W dzisiejszych czasach każdy wie, że reklama jest ważna. Z wyszukiwarki Google korzysta prawie każdy, więc warto w ten sposób dotrzeć do potencjalnych klientów. Przeczytaj artykuł, a dowiesz się więcej czym jest reklama Google Ads.

Dla kogo reklama Google Ads?

Reklama Google Ads  w większości przypadków sprawdzi się w każdej firmie. Nieważne czy jest ona duża, mała czy lokalna. W przypadku firm lokalnych można prowadzić naprawdę dobre reklamy nawet przy niewielkich budżetach. Duże znaczenie ma połączenie reklamy tekstowej reklamą w mapach Google, jest to wyjątkowo pomocne w znalezieniu tej firmy.

Najlepsze rezultaty dla sklepów daje połączenie reklamy tekstowej z reklamą produktową. Taka reklama przenosi potencjalnych klientów na podstronę z produktem. Reklama zasięgowa w ramach Google Ads jest dobra dla grupy docelowej  oraz szerokiego grona odbiorców. Warto zainteresować się wzbogaceniem kampanii w reklamy banerowe. Odpowiednio przygotowany zestaw banerów, pomoże w uzyskaniu dużej ilości kliknięć, więc osiągniesz wysokie wyświetlenia reklamy oraz zainteresowanie klientów. Na samym początku koszt kampanii nie musi być duży. Natomiast można dzięki temu sprawdzić średni koszt kliknięcia oraz poziom konwersji.

Na czym polega prowadzenie kampanii Google Adwords?

Kampania Google Ads może być podzielona na dwa etapy, czyli pierwsze miesiące współpracy i dalszy okres. Na samym początku główne zadanie to stworzenie kampanii Google Ads. Jest nim podpięcie agencji lub menadżera. W następnym kroku specjalista tworzy grupy fraz. Następnie ustala się możliwości klienta związane z budżetem dziennym na reklamę.

Tworzenie kampanii to wprowadzenie kampanii testowych w Internecie. Szacuje się ile kosztuje jedno kliknięcie, grupy fraz, słów kluczowych. Po około dwóch miesiącach można oszacować co się opłaca w sieci reklamowej Google Ads. Dalszy etap współpracy skupia się na zarządzaniu kampanią.  Sprawdza się, czy odpowiednie słowa kluczowe generują konwersję, czy każde kliknięcie było związane z daną stroną czy po prostu przypadkowe. Przy słowach kluczowych, które nie generują konwersji, dokonuje się zmian.

Jeśli reklama w Google Ads nie przynosi zamierzonych rezultatów, wprowadza się modyfikacje. Sprawdza się jak potencjalny klient twojej firmy reaguje na różne rodzaje reklamy czy kampanie sezonowe( w czasie świąt, lata czy zimy).

Jakie są różnice kampanii Google Adwords, a pozycjonowania?

Wielu klientów zastanawia się, co będzie dla nich lepsze: kampanie Google Ads czy pozycjonowanie? Odpowiedź na to pytanie jest raczej indywidualna. W momencie, gdy połączymy kampanię Google wraz z pozycjonowaniem zobaczymy wiele atutów tego rozwiązania.

Kampania Google Adwords od razu przynosi konwersje oraz wyświetlenia. Na efekty pozycjonowania w wyszukiwarce Google należy trochę poczekać, więc dobrze jest zadbać o uzupełnienie już na początku. Google Ads pomaga w wyszukiwaniu najlepszych fraz kluczowych. Jeśli wiemy, jakie słowa kluczowe generują najwięcej wejść w wyszukiwarce, to możemy skupić się na ich pozycjonowaniu.

Czasem budżety na reklamę są ograniczone, wtedy należy przeanalizować sytuację serwisu, a następnie wybrać rozwiązanie, które przyciągnie potencjalnego klienta. Zazwyczaj bardziej opłaca się nastawić na koszt reklamy, a pozycjonowanie w Internecie ograniczyć. Na efekty SEO, będziemy musieli trochę dłużej poczekać, a kampanie Google Ads przyniesie efekty w krótkim czasie.

Reklama Facebook

Reklama Facebook jest przydatna dla sklepów internetowych, firm lokalnych, które chcą dotrzeć do określonych klientów, niszowych klientów i wielu innych. Taka reklama może skutecznie wypromować twoją stronę, ale wymaga to czasu oraz testów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.