...

Elementy contentu, które musisz znać, aby zaistnieć w sieci (wideo)

Niektórzy ludzie myślą, że tworzenie contentu jest wyjątkowo skomplikowanym zadaniem. Tymczasem jest zupełnie odwrotnie, ponieważ jego istotę można sprowadzić do czterech podstawowych filarów. Rzecz w tym, by umieć zidentyfikować i odpowiednio wykorzystać kluczowe elementy contentu.


Cztery filary contentu

Wśród najważniejszych elementów contentu można wyróżnić: inspirację, edukację, zabawę oraz opowiadanie historii. W inspiracji chodzi przede wszystkim o to, by pociągnąć ludzi za sobą. Ludzie zawsze podążają za liderami i jeżeli zbudujemy taki wizerunek, będziemy mogli liczyć na sukces w biznesie. Edukacja to dostarczanie praktycznej wiedzy, którą odbiorcy mogą wykorzystać na co dzień. Jest to kolejny sposób na to, by przyciągnąć uwagę klientów. Jeżeli edukujemy innych, przedstawiamy siebie jako osobę, która dysponuje wiedzą, a zatem jest kompetentna. Przy całej powadze naszych działań nie można zapominać o pewnej dozie luzu i zabawy, szczególnie gdy prowadzimy działania w Internecie. Trzeba pamiętać o tym, że ludzie wędrują po sieci głównie po to, aby znaleźć tam rozrywkę. Dzięki temu klienci z radością będą korzystać z naszych usług i zechcą do nas wrócić. Ostatnim filarem contentu jest przedstawienie własnej działalności w postaci interesującej i wciągającej historii, ponieważ ludzie uwielbiają ich słuchać. Być może zwróciłeś już uwagę na to, że tradycyjne reklamy straciły swoją skuteczność, a ich miejsce zajmują przekazy oparte na storytellingu. Taka reklama to po prostu przedstawienie całej marki albo pojedynczego produktu w formie opowieści.

Proste, prawda? Tak właśnie działają podstawowe elementy contentu. Warto zapoznać się z zamieszczonym wideo, aby w pełni zrozumieć istotę rzeczy. Liczymy również na komentarze oraz wasze doświadczenia. Pamiętaj też o tym, że za pomocą contentu można zwiększyć swoją sprzedaż, o czym już pisaliśmy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.