Loading...

1,2 mln zł sprzedaży w sklepie internetowym – success case study

Spróbujmy w ciągu roku kilkukrotnie zwiększyć sprzedaż w Twoim sklepie internetowym. Niemożliwe? Błąd! Zapoznaj się z poniższym materiałem, aby się o tym przekonać.

Poznaj naszą ofertę bliżej. Kliknij tutaj.

Kluczem do sukcesów w sprzedaży jest zastosowanie odpowiednich narzędzi marketingowych. W przypadku, który chcemy wam przedstawić, najskuteczniejsze okazały się metody, które często są niedoceniane.

Każdy sklep internetowy od czasu do czasu boryka się ze spadkiem zysków. W sklepie naszego klienta zysk nie był na najniższym poziomie, ale przecież zawsze może być lepiej.

Wbrew pozorom rozwiązaniem nie okazała się kampania prowadzona w mediach społecznościowych. Najlepsze rezultaty, zarówno pod kątem ilości jak i wartości transakcji, zapewniła sprzedaż poprzez wyszukiwarkę Google. Mamy na myśli połączenie kampanii w sieci reklamowej Google oraz pozycjonowanie.

Liczby mogą robić wrażenie. Przed rozpoczęciem naszej kampanii sklep mógł liczyć na zysk kilkuset tysięcy złotych, ale w jej szczytowym momencie dochód ze sprzedaży przekroczył milion złotych! W grę wchodzi zatem kilkukrotny wzrost. Pozycjonowanie zapewniło około 10 procent ogólnego dochodu, natomiast nieco ponad 80 procent zysków było efektem wykorzystania Google Ads.

Jak to możliwe? Zapraszamy do obejrzenia poniższego wideo, w którym zdradzimy szczegóły naszej kampanii. Wyjaśnimy także, w jakich przypadkach można czerpać inspirację z naszych działań.

Poznaj naszą ofertę bliżej. Kliknij tutaj.
2019-05-13T19:07:56+02:00

4 komentarze

 1. Paweł 2 maja 2019 w 08:27 - Odpowiedz

  Cześć
  Dobra cyfra 🙂 Gratuluje
  Skoro pik we wrześniu to branży można się lekko domyśleć. Mam 2 swoje typy ?
  Jeśli w założeniach mieliście rywalizację cenową to można było dodać Allegro.pl
  Idealne medium sprzedaży dla takich kampanii Podrzucam kilka technik mogą być przydatne https://vsprint.pl/allegro/7-prostych-technik-wspomagajacych-sprzedaz/
  Paweł

  • Michał 13 maja 2019 w 16:31 - Odpowiedz

   Pawle, zdecydowanie można było dodać Allegro. Tylko klient nie chciał tego robić 🙂

 2. Mariusz 2 maja 2019 w 21:03 - Odpowiedz

  Imponujące kwoty… Niemniej nie każdego stać na prawie 10procenymt samego koszty Google ads +plus obsługa i SEO to pewnie dobijemy do 20 procent… I już.po.marzy

  • Michał Janiszek 13 maja 2019 w 16:57 - Odpowiedz

   Witaj Mariusz. Koszt na poziomie ok 9% dotyczy kampanii Google Ads. Koszty kampanii rosły z upływem kolejnych dni. Limit wyznaczony przez klienta mieliśmy na poziomie 10% dla całej kampanii. Przy marży między 40-60% jaką klient miał na różnych produktach, które sprzedawał można było zaakceptować nawet większy koszt. Początkowo zaczynaliśmy od kosztu na poziomie ok 3-4%.

   Oczywiście można było zatrzymać kampanię na tym poziomie, ale wynik byłby słaby. Lepiej więc było sprzedać na niższej marży kilka tysięcy produktów więcej niż skupiać się na tym, aby sprzedać ok 3000 produktów, tylko po najniższym koszcie.

   Przychody z SEO + ceneo i ich koszty były zupełnie inne. Uwzględniając wszystkie koszty kampanii nie przekroczyły one 94 000 zł. Pozycjonowanie było realizowane przez kilka miesięcy, dlatego do policzenia rentowności kampanii trzeba wziąć cały jej przedział, czyli przychody przekraczające 1 800 000 zł sprzedaży. Licząc koszt sprzedaży dla wszystkich mediów razem mamy więc wynik na poziomie 5,2%. Czy na prawdę uważasz, że do dużo?

Podziel się swoją wiedzą, opinią i doświadczeniami z innymi czytelnikami tego bloga.